SAVTAG’dan 1007 Programı Kapsamında MİYA Proje Çağrısı

27 Mart 2023 14:42

TÜBİTAK SAVTAG tarafından, 1007-Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı kapsamında, 1007-SAVTAG-MSB-2023-01 koduyla, Milli Yüzer Anten Sistemi Geliştirilmesi (MİYA) Çağrısına çıkıldı.

Çağrı Kodu: 1007-SAVTAG-MSB-2023-01

Milli Yüzer Anten Sistemi temel olarak; VLF/LF/MF/HF alıcı anteni, VHF/UHF alıcı verici anteni ve ticari uydu (INMARSAT) anteninden oluşan “Kombine Anten Birimi”, bu birimi satıh üstüne sağabilen, görevin tamamlanmasını müteakip toplayabilen ve acil bir durumda irtibatı fiziksel olarak kesebilen “Makara Sistemi”, denizaltı ile Kombine Anten Birimi arasındaki tüm muhabere, kontrol verisi ve güç iletimini sağlayan “Kablaj” ile Yüzer Anten Sisteminin denizaltı içerisinde telsiz kamarasından kullanıcı operatör tarafından kontrolünü sağlayacak “Kullanıcı Arayüzü”nden meydana gelecektir.

Müracaat edecek firmalar “Savunma Sanayii Güvenliği Yönetmeliği”ne uygun olarak, https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/kamu/ulusal-destek-programlari/1007/icerik-basvuru-formlari linkinde yer alan Çağrı belgesi talep formunu / SAVTAG Çağrı Belgesi Teslim Tutanağını doldurarak teslim alabilecektir. Ayrıca “Milli Gizli Gizlilik Dereceli Tesis Güvenlik Belgesi” şartı ile (dokümanları teslim alacak yetkilendirilmiş kurye dâhil) projede çalışacak tüm firma personelinde “Kişi Güvenlik Belgesi” şartları aranacaktır.

Bu çağrı kapsamında proje başvuruları 27 Mart 2023 tarihinde alınmaya başlanacak olup, proje önerileri için son başvuru tarihi 29 Mayıs 2023 saat 17:00’dir.

 

Akın YILMAZ
Bilimsel Programlar Kıdemli Uzmanı
Tel: 312 - 298 93 98
E-posta: yilmaz.akin@tubitak.gov.tr