Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programı Bilgilendirme Toplantısı

Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) Türkiye'de, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde ve TÜBİTAK'ın ev sahipliğinde, Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ile 2014 yılından itibaren yürütülmektedir. 2015 yılında, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 7 ülkede sürmekte olan program, başta eğitim ve mentorluk destekleri olmak üzere, tanıtım ve sermayeye ulaşım kilit aktiviteleri ile ülkemizdeki temiz teknoloji girişimcilerini desteklemektedir.

Program ulusal ve uluslararası aşamaları olmak üzere iki farklı aşamada yürütülen ve içeriğinde bir yarışmayı da barındıran hızlandırıcı (accelerator) program olarak da tanımlanabilir. 

Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programı olarak da bilinen, GCIP-Türkiye Programı hakkında detaylı bilgiye ekte yer verilmiştir. 

Her yıl sadece bir kez çağrıya çıkılan programda; Enerji Verimliliği, Yenilenebilir Enerji, Atıktan Enerji Üretimi ve Su Verimliliği olmak üzere dört farklı kategori yer almaktaydı. 21 Mart- 20 Mayıs 2016 tarihleri arasında yeniden çağrıya çıkılan programda diğer kategorilere ilave olarak "Yeşil Binalar" kategorisi de dahil edilmiştir.

5 Mayıs 2016 Perşembe günü saat 14:00’te, Gazi Teknopark C Blok Konferans Salonunda ‘Temiz Teknolojiler Girişimcilik Hızlandırma Programı Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlenecektir. 


02.05.2016