TechAnkara Proje Pazarı 2017

Genç İstihdamın Artırılması İçin Ankara Girişimcilik Ekosistemin Geliştirilmesi Projesi Kapanış Konferansı ve TechAnkara Proje Pazarı 2017, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da 16 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirildi. 

Ankara Kalkınma Ajansı organizasyonunda, Ankara’daki teknoparklar, organize sanayi bölgeleri, üniversiteler, Ar-Ge kurumları, kuluçka merkezleri ve girişimcilik ekosistemi paydaşları ile iş birliği içinde 2010 yılından bu yana düzenlenen TechAnkara Proje Pazarı, bu yıl 7. kez kapılarını açtı. 

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, sözleşme makamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı olan ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen kısa adı “Ankara Girişim Projesi” olan “Genç İstihdamının Artırılması için Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Projesi” kapanış konferansı ile birlikte düzenlenen etkinlikte teknoloji odaklı proje fikri olan girişimciler; yatırımcı, mentor, danışman ve potansiyel müşterilerle buluştu. 

Firmalarımızdan Devr_i Robotik ve Bilimtek ile katılım sağlamış olduğumuz etkinlikte, alınan 548 proje başvurusu içerisinden Devr_i Robotik finalist 9 girişimci arasında, Bilimtek ise ilk 100 girişimci arasında yer alarak projelerini sundular. 


17.10.2017