IV. İŞ FİKRİ YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLAMIŞTIR...

IV. İŞ FİKRİ YARIŞMASI

Gazi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, Halk Bankası ana sponsorluğuyla ‘IV. İş Fikri Yarışması’ düzenlenmektedir.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan yarışmanın temel amacı, teknolojik ve yenilikçi bir iş fikri olan genç girişimcileri, bu iş fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olacak mali destek ve ortam sağlayarak teşvik etmektir. Kazanan projelere verilecek desteklerle teknoloji tabanlı yenilikçi bir iş kurulması hedeflenmektedir.

Yarışmaya, Gazi Üniversitesi herhangi bir lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencileri ile lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok dokuz yıl önce almış kişiler başvurabilmektedir.

Her Proje Ekibinin bir lideri olacaktır.. Başvurular bireysel olarak yapılabileceği gibi, lideri yukarıdaki koşulları sağlayan Gazi Üniversitesi öğrencisi veya Gazi Üniversitesi mezunu olmak şartıyla bir ekip en fazla 4 kişi olacak şekilde de başvuru yapabilir. Proje ile ilgili resmi süreci lider takip edecek ve yetkili olarak kabul edilecektir.  Bir ekip veya kişi birden fazla proje fikri ile yarışmaya katılamaz.

Yarışma büyük ödülü 80.000 TL, ikincilik ödülü 40.000 TL, üçüncülük ödülü 20.000 TL’dir. Bunun yanı sıra finalist ekipler, girişimcilik eğitimi, teknoparkta ücretsiz ofis alanı tahsisi, Ar-Ge desteklerinden yararlanmaya yönelik destekler, fikri mülkiyet desteği, koçluk desteği gibi birçok imkâna kavuşacaktır.

 

Başvurular online olarak  www.gazianahtar.com adresinden yapılacaktır.

 

SON BAŞVURU TARİHİ: 17 HAZİRAN 2016

 

** Proje sahipleri Gazi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen diğer yarışmalara da, ilgili yarışmanın başvuru koşullarını sağlamaları durumunda, katılma hakkına sahip olacaktır.

 


09.05.2016