EURAXESS

EURAXESS Araştırmacı Ağı, Avrupa Birliği Üye Ülkeleri ve Türkiye gibi Asosiye Ülkeler başta olmak üzere tüm dünya ülkelerindeki araştırmacılara; araştırma pozisyonları, iş/burs imkanları, çalışma-oturma izinleri, vize işlemleri ve diğer dolaşıma özgü hususlarda bilgi ve destek sağlamak; böylelikle de araştırmacıların ülkeler arası dolaşımı sırasında karşılaşılan zorlukları bertaraf etmek amacı ile oluşturulmuş bir ağ  olup Türkiye’de TÜBİTAK koordinasyonunda hizmet vermektedir.

EURAXESS Araştırmacı Ağı bünyesinde yer alan ve Türkiye’ye gelen araştırmacılara rehberlik eder nitelikte bilgiler ihtiva eden EURAXESS Türkiye web sayfasını incelemeniz üzere https://www.euraxess.org.tr/  linkini bilgilerinize sunmak isteriz.

EURAXESS Türkiye web sayfası  aracılığı ile;

·         Kurumlarınızdaki araştırma/iş pozisyonlarını dünya çapında duyurabilir;

·         TÜBİTAK BİDEB Bursları ve Ufuk2020 Marie Sklodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları ile desteklenmek üzere araştırmacıları kurumunuza davet edebilir;

·         Hali hazırda devam eden ulusal ve uluslararası kaynaklı araştırma projelerinizde ihtiyaç duyduğunuz araştırmacı ilanlarını tüm dünyadan araştırmacılar ile paylaşabilirsiniz.

TÜBİTAK Türkiye’den üniversite ve sanayi kuruluşlarındaki araştırma ve burs imkanlarının; tüm dünyadan araştırmacılara duyurulmasını ve Türkiye Araştırma Alanına bu vesile ile nitelikli araştırmacı kazandırılmasına çok büyük önem vermektedir.  Bu minvalde, EURAXESS Türkiye web sayfasına araştırmacı/iş ilanları girmek için takip edilmesi gereken adımları özetleyen bir rehber hazırlanmıştır, bu rehber ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

İlan girişi aşamasında sorularınız olması halinde euraxess@tubitak.gov.tr adresi aracılığı ulaşabilirsiniz.


03.08.2017