AB KOBİ DESTEK

Türkiye Devleti ve Avrupa Komisyonu tarafından ortaklaşa fonlanan “Turkey in Horizon 2020” projesi, KOBİ’ler için geniş ölçekte destekler sunmaktadır. 3 yıl boyunca sürecek proje kapsamında KOBİ’lere yönelik proje yazma ve geliştirme eğitimleri verilecektir. Projeye yönelik daha fazla bilgi almak için proje web sayfasını (https://turkeyinh2020.eu/) ziyaret edebilirsiniz.

Bu programın bir parçası olarak, Avrupa Komisyonu’nun verdiği ‘KOBİ Aracı’desteği hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen küçük işletmeler için, bir dizi web semineri yayınlanması planlanmaktadır. İlk web semineri “KOBİ Aracı Nedir ve İşim için Uygun mudur?” başlığında olacak ve 28 Mart 2019 tarihinde, saat 10.00’da canlı olarak yayınlanacaktır. Yaklaşık 2 saat sürmesi beklenmektedir.

Web semineri Avrupalı uzmanlar tarafından yapılacak 20 dakikalık bir sunumla başlayacak ve sonrasında sık sorulan soruları da kapsayacak şekilde interaktif olarak ya da mail yoluyla iletilen sorulara cevap verilerek devam edecektir. Katılım için goo.gl/MUFPt1 sayfasından kayıt olmanız gerekmektedir. Web seminerine yönelik giriş kodu etkinlik öncesi tarafınıza iletilecektir.

Avrupa Komisyonu’na yapılacak başvuru süreçlerinin tamamı İngilizce olduğu için, web semineri de İngilizce olacaktır, Türkçe konuşan kişiler de yayında hazır bulunacaktır.


22.03.2019