3. Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı

 T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uhdesinde yürütülmekte olan Antarktika Bilimsel Araştırma ve Bilim Üssü Projesi kapsamında Ulusal Kutup Bilim Programı Aralık 2017’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Program kapsamında her sene kutup alanında Türk bilim insanları tarafından yürütülen bilimsel proje ve çalışmaların, bilimsel seferlerin sonuçlarının değerlendirileceği, öncelikli alanlar konusundaki gelişmelerin ele alınacağı "Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayı" düzenlenmektedir.

Bu doğrultuda 12-13 Nisan 2017 ve 12-13 Eylül 2018 tarihlerinde Birinci ve İkinci Ulusal Kutup Bilimleri Çalıştayları İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

Bahsi geçen çalıştayın özet kitabına buradan ulaşabilirsiniz.

2019 yılında söz konusu çalıştay 5-6 Eylül tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Programına buradan ulaşabileceğiniz çalıştaya bildiri özet gönderimi (bildiri özet şablonu/abstract template) 2 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecektir. Bildirilerin hem İngilizce hem Türkçe olarak sunulması gerekmektedir.

Özet gönderimi ve kayıt işlemleri için tıklayınız  (For registration and abstract submission).

Bildiri başvurularının sonuçları 21 Ağustos 2019 tarihinde, e-posta yoluyla bildirilecektir.

Çalıştay, ulusal kutup araştırmalarında yer almak isteyen tüm bilim insanlarının katılımına açık gerçekleştirilecektir ve katılım ücretsiz olacaktır.

Kutuplar ile ilgili özgün araştırmalarınız ile çalıştaya katılımınızı bekliyoruz. 


17.07.2019