1. EMBL - Kanser İmmünoterapi, Avrupa Kanser Araştırmaları Konsorsiyumu Konferansı

Konferans Hakkında

2017 EMBL-Kanser İmmünoterapi, Avrupa Kanser Araştırmaları Konsorsiyumu Konferansı, kanser immünolojisi alanında pek çok konuyu, ağırlıklı olarak kişiye özel immünoterapiyi ele alacaktır. Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratovarı (The European Molecular Biology Laboratory (EMBL))  ve 6 farklı kanser merkezi, Gustave Roussy Cancer Campus Grand Paris,  Avrupa Kanser Araştırmaları Merkezi (Cancer Core Europe), Cambridge Kanser Merkezi (Birleşik Krallık), Karolinska Enstitüsü (İsveç), Hollanda Kanser Enstitüsü (NKI), Vall d’Hebron Onkoloji Enstitüsü (İspanya), Alman Kanser Araştırma Merkezi (DFKZ), Ulusal Tümorlü Hastalıklar Merkezi (NCT-Almanya) bir araya gelerek 1. EMBL- Kanser İmmünoterapi, Avrupa Kanser Araştırmaları Konsorsiyumu Konferansı’nı düzenlemektedir.

Konferansta, Endojen bağışıklığın serbest bırakılması, T hücre-temelli immünoterapilerde yapılan klinik çalışmalar, Etkili immün cevapların belirteçleri, Mikroçevrenin hedeflenmesi, Bağışıklığın indüklenmesi konuları ele alınacaktır.

Konferansa, akademiden ve endüstriden konuyla ilgilenen temel bilim, dönüşümsel (translational) ve klinik araştırmalar yapan bilim insanları ile tıp doktorları katılabilir.

EMBL Kurumsal Ortaklık Burs Programı

EMBL İleri Eğitim Merkezi Kurumsal Ortaklık Programı [(EMBL Advanced Training Centre Corporate Partnership Programme (CPP)] kapsamında sınırlı sayıda burs imkânı bulunmaktadır. Özetinizi sisteme kaydederken sempozyum kayıt parası ve/veya seyahat desteği için başvuru yapabilirsiniz.

Desteklerle ilgili detaylı bilgiler için http://www.embl.de/training/events/2017/CCE17-01/info/index.html ağ sayfasını ziyaret ediniz.

Konferansla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak ve kayıt için http://www.embl.de/training/events/2017/CCE17-01/index.html ağ bağlantısını ziyaret ediniz.

EMBL kurs ve sempozyumları hakkında detaylı bilgi almak ve sorularınız için TÜBİTAK, Uluslarası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’nden Dr. Jale ŞAHİN’e, jale.sahin@tubitak.gov.tr , e-posta gönderebilirsiniz.

*TÜBİTAK 2224A Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği Programı’ndan, EMBO etkinliklerine katılım ve seyahat desteği alıp alamayacağınız konusunda bilgi almak için http://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/bilimsel-etkinlik/etkinliklere-katilma-destekleri/icerik-2224-a-yurt-disi-bilimsel-etkinliklere-katilma-destegi-programi bağlantısını ziyaret ediniz.

EMBL

1974 yılında kurulan Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarı (European Molecular Biology Laboratory?EMBL), yaşam bilimleri alanında Dünyanın önde gelen çokuluslu araştırma kurumları arasında yer almaktadır. Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’de bulunan beş merkezden oluşan EMBL, temel yaşam bilimleri alanında, enstitülerinde gerçekleşen bilimsel çalışmaların yanında pek çok bilim insanını biraraya getirecek platformların oluşmasına imkân sağlamaktadır. EMBL merkezleri hakkında detaylı bilgi için www.embl.de ağ sayfasını ziyaret ediniz.

 

Tarih: 02-04 Şubat 2017

Tarih: 2-4 Şubat 2017

Yer: EMBL, Heidelberg, Almanya

Özet İçin Son Gönderim Tarihi : 3 Kasım 2016

Kayıt İçin Son Başvuru Tarihi: 8 Aralık 2016


25.08.2016